Osazování přenosných nádob
Pelargonie slouží také velmi často k osazování přenosných nádob, nejrůznějších tvarů a velikostí. S většími květináči nebo mísami se setkáme běžně na veřejných prostranstvích, menší květináče používají i domácí zahradníci - květináče plné muškátů zdobí nejednu terasu nebo balkon. Pro osazování těchto prvků, v sadovnické tvorbě dosti významné, jsou pelargonie páskaté velmi oblíbenou květinou, především díky svým malým nárokům na pravidelnou zálivku. Obvykle se při větších výsadbách používají kombinace jedné, maximálně dvou barev, aby se barevný efekt netříštil.
Pelargonie velmi často kombinujeme s jinými druhy okrasných balkonových rostlin - jsou to například chřest ( Asparagus Spengeri) , dracena ( Cordyline indivisia) , velmi pěkné jsou kombinace s převislými muškáty - zde mají rostliny prakticky totožné požadavky na substrát a zálivku.
Výsadba i ošetřování pelargonií v ozdobných nádobách je stejné jako u výsadeb truhlíkových. Větší nádoby před příchodem prvních mrazíků rozebereme, rostliny nahrnkujeme a po přezimování je můžeme znovu použít. Pouze menší misky a truhlíky přezimují neporušené, na jaře pak rostliny přesadíme do čerstvé země.