Převislé muškáty

Převislé muškáty na balkoně

Převislé muškáty (pelargonium peltatum) jsou vhodné především k pěstování v květináčích, dále pak k osazování okenních nádob, balkonových truhlíků, i dalších nádob. Jedná se zkrátka o typickou balkonovou květnu. Převislé pelargonie byly až do nástupu prošlechtěných petunií nejrozšířenější okenní a balkonovou květinou. V posledních letech jejich obliba opět vzrůstá, i když je jejich pěstování v porovnání se surfiniemi dražší, na druhou stranu zase jednodušší. Při správné volbě odrůdy a vhodné pěstební technice převislé muškáty velmi bohatě kvetou:
Převislá pelargonie VickyPřevislé muškáty se obvykle vysazují do nádob sami, kombinované výsadby s jinými kvetoucími rostlinami jsou jen málokdy zdařilé. V nabídce existuje značné množství barevným druhů co se květenství týče, nejčastěji jsou však používány klasické červené druhy převislých muškátů, relativně oblíbená je i růžová barva květů.
Relativně vzácně se používá Pelargonie převislá i k osazování parkových záhonů, kde při přiměřené hustotě výsadby vytvoří souvisle a jednolitě kvetoucí koberec. Tento postup je oblíbený především ve Velké Británii, vhodně zvolený spon rostlin zajistí , že záhony se po zcelení jednotlivých rostlin do hustého koberce prakticky nemusí odplevelovat, a jsou relativně nenáročné na zálivku.
Prohlédněte si fotogalerii převislých muškátů ze sortimentu německých šlechtielů Elsner PAC

Doporučujeme : Zahradnictví Polička